Anasayfa Tüvturk Araç Muayene Randevu

Son Yorumlar

 • bir randevu aldık muayeneyi boş verin istasyona yaklasamadik . rezalet... Devamı...
  05.05.2018
 • Abs ışığı yanıyor abs hatası veriyor vizeden gecermı Devamı...
  04.05.2018
 • Sağolasın kardeşim her şeyi anlatmıssın Devamı...
  04.05.2018
 • Arkadaşlar 03/04/2018 tarihinde aracıma lpg taktırdım ve ek1belgesi iç... Devamı...
  27.04.2018
 • Arkadaşlar benim şahin marka aracım var yeni lpg taktırdım bütün evrak... Devamı...
  23.04.2018
 • sayın yetkili İyi çalışmalar aracımda işaretli olarak 195/65/15 lastik... Devamı...
  17.04.2018
 • 1 mayısta muayene varmi Devamı...
  11.04.2018
 • bazı yollarda hız limitlerinin artması ve radar tuzaklarının azalması ... Devamı...
  02.04.2018
Reklam
PDF Yazdır e-Posta

TÜVTURK ARAÇ MUAYENE RANDEVU

Tüv Araç muayene randevu

Tüvtürk araç muayene istasyonları 'nda yaşanan yoğunluklardan dolayı beklemeden kaynaklı zaman kayıplarını minumuma indirme çalışmalarından biri olan tüv araç muayene randevu sisteminde randevu alınmasına yardımcı olacak şekilde burada ihtiyaç duyulabilecek bilgiler sunulmuştur. Sadece randevu ile çalışan istasyonlar düşünüldüğünde randevu alma bazi istasyonlar için tercihe kalmaktan çok zorunluluk halini almış bulunmaktadır. Yeni oluşturulan detaylı resimli randevu alma sayfamızdan yararlanmanızı tavsiye ederiz. Randevu alma sistemi arayüzünde değişikliğe gidilmiş olup resimli ve videolu anlatımlarda yeni arayüze göre anlatım sistemine geçilmiştir.

Tüvturk Araç Muayene Randevu Nasıl Alınır ?

Randevu alınması öncesi dikkat edilmesi gerekli hususlar ?

Hangi illerden Tüvturk Araç Muayene Randevusu alınabilir ?

Araç tescil belgesi seri no uyum sorunu yaşayanlar ne yapmalılar?

İnternet üzerinden Tüvtürk Araç Muayene Randevu Almak için TIKLAYINIZ

TÜVTURK ARAÇ MUAYENE RANDEVU NASIL ALINIR ?

Yeni oluşturulan çok daha resimli ve detaylı anlatıma sahip Tüvtürk Randevu Alma Bilgileri için Tıklayınız. Tüvturk araç muayene internet randevusu üzerinden veya tel ile (çağrı merkezinden randevu talep edebilirsiniz) ile bir sonraki gün veya daha ileri bir tarih için randevu alınabilmektedir. Tüvtürk resmi İnternet sayfası üzerinden alınan araç muayene randevu için ödenmesi gereken ücret 0 TL yani bedava olmaktadır.

tüv araç muayene randevusu

 

Ücretli Çağrı Merkezleri, ücretsiz tüvtürk çağrı merkezi ya da TÜVTURK internet sitesi aracılığı ile randevu alacak araç sahiplerinin randevu alma koşullarını bilerek dikkatli bir şekilde randevu almaları gerekmektedir.

Randevu almak için  Randevu Al  butonuna basıldıktan sonra plaka no, tescil no ve araç tipi bilgileri girilerek  Devam  butonuna basılır. Sonraki aşamalarda tüvtürk çeşitli ikaz ve yönlendirmelerde bulunmaktadır.

(Söz konusu bilgilerin doğru girilmesi araç muayene yaptırılması esnasında araç sahiplerinin sıkıntıya düşmemesi açısından önem arz etmektedir.)

 

 

 

İkinci aşamada Randevu Bilgileri , Üçüncü aşamada İstasyon ve saat bilgileri Dördüncü aşamada Ruhsat Bilgileri ve Beşinci aşamada Kişisel Bilgiler girilerek randevu alma işlemi tamamlanır.

Hizmet Modeli, randevu istenen tarih bölümü gibi bilgiler girilecektir.

• Aracı randevuya getirecek kişinin Adı Soyadı :
• Cep Telefonu numarası :
• Araç Trafik Tescil Belgesi Seri No:

(Bu işlem esnasında plaka bilgisi ile birlikte araç tescil belgesindeki seri numarasının uyumu kontrol edilecek ve T.C. Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü’nün bilgisayar sistemi üzerinden yapılan eşleştirmenin uyumlu olması durumunda randevu verilebiliyor. Bu nedenle araç sahiplerinin randevu alma işlemi esnasında araç tescil belgesini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor.)

Bilgiler dolduruldukça sonraki aşamadaki seçimi yapılacak bilgiler karşımıza gelecektir.
• Hangi tarihte, hangi saat, hangi il ve istasyonda randevu alınmak istendiği. (Yeşil renkli bölümler müsait olan saatleri, kırmızı olan bölümler müsait olmayan saatleri göstermektedir.)

Randevu tarihi ve saatininin onaylanması durumunda, randevu kaydedilerek araç sahibine istasyon, tarih ve saat bilgisinin bildirilmesi ile işlem tamamlanıyor.

Yukarıdaki bilgiler özet mahiyetinde olup yeni oluşturulan çok daha resimli ve detaylı anlatıma sahip Tüvtürk Randevu Alma Bilgileri için Tıklayınız.

<< Başa Dön >>

ARAÇ MUAYENE RANDEVU ALINMASI ÖNCESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKLİ HUSUSLAR

Uyarı ve Hatırlatmalar

Randevular seçilecek istasyon ve tarihte, uygun bir saat aralığında, plaka bazında alınabilir. Aynı güne randevu verilmemektedir. Şimdilik sadece 15 gün içerisindeki bir tarihe randevu verilmektedir.

Plaka ile birlikte araç tescil belgesindeki seri numarasının da uyumu kontrol edilmekte ve eşleşme durumunda randevu verilmektedir. Bu eşleştirme T.C. Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü bilgisayar sistemi üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle randevu alma işlemi sırasında trafik tescil belgeniz yanınızda olmalıdır.

Randevu aldığınız saat aralığından 15 dakika öncesinde istasyonda olunması gerekmektedir. (Randevu alınan saat 10:00 ise en geç 09:45'de) Gecikme 15 dakikayı geçerse yani (örnek için 10:15 'e kadar sıra numarası alınamaz ise), randevu iptal edilecektir. Randevu verilen saat örneğin 10:00 ise saat 10:00 ila 10:30 arasında aracın kabulu yapılacaktır.

Randevu için istasyona gelindiğinde, istasyon resepsiyon alanındaki sıra cihazına plakanın girilmesi ile randevulu sıra no’su alınmalı ve bu sıra istasyondaki sıra ekranlarından takip edilmelidir.

Ayrıca;
Randevu gününden önce randevu yeri ve zamanını değiştirmek mümkündür. Tüvtürk Araç Muayene Randevu Değiştirme ve İptal işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenme için linki tıklayınız.

Bir plaka için alınan randevu başka bir plaka ile değiştirilememektedir.

Her nekadar Tüvturk araç muayene randevu alma sistemini basitleştirmiş ve aşamalı olarak yardımcı olacak açıklamalar koydu ise de daha detaylı ve resimli anlatımı incelemek isteyenler yukarıdaki başlık altındaki linki tıklayarak detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Aşamalardaki verilen bilgiler ile vergi borç veya ödenmemiş cezanız olup olmadığını, muayeneye gittiğinizde araç muayene gecikme cezanızın ne kadar olacağını araç muayene tutarınızı gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

Araç muayenesi yaptırılmamış araçların satış işlemleri artık yapılamadığını hatırlatmak isteriz.

<< Başa Dön >>

 

Hatırlatılan Gerekli Belgeler

Araç Muayenesi Nasıl Yapılır ? tıklayarak gerekli belgeler, ekipmanlar vb... hazırlıklarınız için kontrollerinizi yapabilirsiniz. Yapmanız gerekenler ile ilgili rehber niteliğindeki bu sayfayı ve sitemizdeki ilgili sayfaları okumanızı ve bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz.

<< Başa Dön >>

HANGİ İLLERDEN TÜVTURK ARAÇ MUAYENE RANDEVUSU ALINABİLİR

Linki Tıkladığınızda Tüm Randevu Alınabilecek Tüvturk Araç Muayene İstasyonlarına ulaşabilirsiniz. Linki tıkladığınızda göreceğiniz gibi sadece randevulu çalışan istasyonlarda tekrar muayene (araç muayeneden kalıp muayene tekrarına kalma durumu) için sadece randevu alarak aracınızı muayene ettirebilirsiniz.

Aşağıda bunlardan sadece bazıları belirtilmiştir. İl adının yanındaki link tıklanırsa Tüvturk araç muayene istasyonları bilgilerine ulaşabilirsiniz.

İstanbul       ( İstanbul Tüvturk araç muayene istasyonları )

(Çatalca, Dudullu, Esenyurt, Hadımköy, Haraççı, Kavaklı,

Mimarsinan, Orhanlı, Pendik, Samandıra, Silivri, Şile,

Tuzla- Tüm İstanbul İstasyonları)

Ankara        ( Ankara Tüvturk araç muayene istasyonları )

İzmir           ( İzmir Tüvturk araç muayene istasyonları )

Adana         ( Adana Tüvturk araç muayene istasyonları )

Antalya       ( Antalya Tüvturk araç muayene istasyonları )

Balıkesir      ( Balıkesir Tüvturk araç muayene istasyonları )

Bolu            ( Bolu Tüvturk araç muayene istasyonları )

Bursa          ( Bursa Tüvturk araç muayene istasyonları )

Denizli         ( Denizli Tüvturk araç muayene istasyonları )

Diyarbakır    ( Diyarbakır Tüvturk araç muayene istasyonları )

Erzurum      ( Erzurum Tüvturk araç muayene istasyonları )

Eskişehir     ( Eskişehir Tüvturk araç muayene istasyonları )

Gaziantep    ( Gaziantep Tüvturk araç muayene istasyonları )

Hatay          ( Hatay Tüvturk araç muayene istasyonları )

İçel             ( İçel Tüvturk araç muayene istasyonları )

Kayseri       ( Kayseri Tüvturk araç muayene istasyonları )

Kocaeli        ( Kocaeli Tüvturk araç muayene istasyonları )

Konya         ( Konya Tüvturk araç muayene istasyonları )

Sakarya       ( Sakarya Tüvturk araç muayene istasyonları )

Sivas           ( Sivas Tüvturk araç muayene istasyonları )

Şanlıurfa      ( Şanlıurfa Tüvturk araç muayene istasyonları )

Trabzon       ( Trabzon Tüvturk araç muayene istasyonları )

Afyon       ( Afyon Tüvturk araç muayene istasyonları )

Burdur    ( Burdur Tüvturk araç muayene istasyonları )

Isparta    ( Isparta Tüvturk araç muayene istasyonları )

Tekirdağ ( Tekirdağ Tüvturk araç muayene istasyonları )

 

<< Başa Dön >>

ARAÇ TESCİL BELGESİ SERİ NO UYUM SORUNU OLANLAR NE YAPMALILAR ?

Plaka ile birlikte araç tescil belgesindeki seri numarasının da uyumu kontrol edilmekte ve eşleşme durumunda randevu verilmektedir. Bu eşleştirme T.C. Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü bilgisayar sistemi üzerinden yapılmaktadır. Eşleşme olmaması durumunda (Emniyet) Trafik tescil birimine giderek sorunlarını çözebilirler.

<< Başa Dön >>

Tüvtürk Araç Muayene Randevu Değiştirme ve İptal bigileri için linki tıklayınız.

tuvturk randevu Gerek randevu alma gerekse sorgulama, değiştirme ve iptal için hazırlanmış olan örnek videoları inceleyerek işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Süreç içinde takıldığınız hususlarda ilgili detay sayfalarda kurallara uygun yorumlar yazarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 

 

 

Tüvturk A.Ş. 'den alınan bilgiler derlenerek hazırlanmıştır. Sitemizde yer alan bilgilerin güncel ve doğru kalmasında verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Sitemizde yer alan her türlü bilginin en doğrusu Tüvturk Araç Muayene Kuruluşunun kendisindedir.

Son Güncelleme: Cumartesi, 31 Mart 2018 15:12
 
Telif Hakkı © 2008 - 2018 Arac.Muayenesi.com . Tüm Hakları Saklıdır.
Araç Muayene ve araç sorgulama ile ilgili bilgiler bulunmaktdır.