Anasayfa FORUM

Son Yorumlar

• Ankara etimesgut istasyon cd. no 83 önü (etimesgut halı saha önü)hız l... Devamı...
    23.09.2014
  • 3 bin tl ceza yazılırmı ya vicdan var şey var 3 bin tl ceza ehliyet yo... Devamı...
    23.09.2014
  • Arkadaşlar bu ceza sorgulama sitesine çok güvenmeyin.ben ceza yiyeli 1... Devamı...
    23.09.2014
  • 2006 dan beriaraç muayene yapılmamış o zamandan bu zamana ne kadar öde... Devamı...
    21.09.2014
  • Servis araçları zaten 9 ay calısıyor zonguldakta s palaka sisteminde h... Devamı...
    20.09.2014
  • ben de 5664 den sorgulama yaptım. 2 aydır cep telefonu faturam çok yük... Devamı...
    18.09.2014
  • Torba yasa sonrasında Araç muayenesini zamanında yaptırmamış olanlar, ... Devamı...
    16.09.2014
  • slm ben 08,07,2014 de araç aldım nöter şatışı ile şimdi aldığım adamda... Devamı...
    12.09.2014
Reklam

Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.    Kayıp Parola?

Doblo ve Panelvan Araçlarda HIZ Limiti
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Radar, hatalı sollama, kırmızı ışıkta geçme... trafik cezaları
En altSayfa: 1
BAŞLIK: Doblo ve Panelvan Araçlarda HIZ Limiti
Doblo ve Panelvan Araçlarda HIZ Limiti 3 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0
Doblo veya transit coonect almayı düşünüyodum bu haberi okuyunca vazgeçtim. normal aracımla 110 yapacağım yerde 93 yapabilecekmişim.
"Samsun'da trafik polislerinin uyguladığı radar çalışmasında, araçları binek fakat kamyonet sınıfında öngörülen araç sürücüleri, bölünmüş yollarda 93 olan hız sınırını 110 diye bilerek hız sınırı aşınca radar cezasına maruz kalıyor.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şubesi ekipleri, Ankara yolu Toybelen mevkiinde genel çalışmalar kapsamında radar uygulamasına devam ediyor. Radar çalışmasının yanısıra, sürücülere bilgilendirmelerde de bulunan trafik ekipleri, radara giren vatandaşların, daha çok kullandıkları, doblo ve panelvan tipi araçlarının kamyonet sınıfına girdiğini ve bu sınıfa göre hız limitinin konulduğunu bilmemesi nedeniyle cezaya maruz kaldıklarını söyledi.

Radar uygulamasında görev yapan Bölge Trafik Düzenleme Büro Amiri Resul Bulanıklı, sürücülerin araçlarının hangi sınıfı girdiğini ve araçlarının karayollarında ki hız limitlerini bilmemesi nedeniyle trafik cezalarına maruz kaldıklarını kaydetti. Bulanıklı, "Radar çalışmasını yaparken durdurduğumuz araçların ruhsat ve ehliyetlerini inceleyerek sistemde sorgulama yapmaktayız. Hız limitini aşan sürücülere, hız limitinin aşım durumuna göre 140 TL'den başlayarak ceza kesiliyor." dedi.

Ayrıca Bulanıklı, sürücülerin hız limiti aşımının fazla olduğunu fakat sürücülerin birbirlerine selektör yaparak uyarması nedeniyle radara girmeden hızını düşürdüğünü kaydetti."
leon
Yönetici
Gönderiler: 55
graphgraph
Şu an sitede değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Lütfen! Siz de üye olup ve mesaj yazarak Foruma katkıda bulunun.

Bölünmüş Yolda HIZ Limiti 3 Yıl, 1 Ay önce Karma: 1
Bölünmüş yolda hız limiti 110 km ama % 10 sollama hakkıyla 121 km ye çıkıyor yani senin doblo araç işi zannettiğinden de kötü
escape
Gönderiler: 90
graphgraph

Cvp:Bölünmüş Yolda HIZ Limiti 2 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0
Sonunda beklediğim haber geldi panelvan kamyonetlerin hız limitleri arttırıldı.
"Emniyet Genel Müdürlüğü panelvan kamyonetlerin hızlarının artırıldığını bildirdi.
21 Mart 2012 tarih ve 28420 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikle Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 100. Maddesi'nde yer alan tabloya panelvan (N1) araç cinsi ibaresi eklendi. Yönetmeliğin 'Tanımlar' başlıklı 3. Maddesi'ne de 'Sürücü ve yanındaki oturma yerleri dışında oturma yeri de bulunabilen, sürücü bölümü gövde ile birleşik kamyonetlere panelvan denir' ibaresi ilave edildi.

Panelvan olarak tanımlanan araçların hız sınırlarının kara yollarına daha uygun hale getirilerek trafik akışının güvenli ve düzenli olarak sağlanması amaçlanan yönetmelikle, panelvanlar için yeni hız limitleri yerleşim yeri içinde 50, şehirler arası çift yönlü kara yollarında 85, bölünmüş yollarda 100 ve otoyollarda 110 km olarak belirlendi." Kaynak: Zaman
Haberden anladığım kadarıyla doblo tipi araçlarda artık normal araç hız limitlerine çıkmış oluyor. Birtek normal yollar (bölünmüş olmayan tek gidiş tek geliş) 85 te kalmış. Binek araçlar için sanırım 90 dı.
leon
Yönetici
Gönderiler: 55
graphgraph

En üstSayfa: 1
Telif Hakkı © 2008 - 2014 Arac.Muayenesi.com . Tüm Hakları Saklıdır.
Araç Muayene ve araç sorgulama ile ilgili bilgiler bulunmaktdır.