Anasayfa FORUM

Son Yorumlar

• Servis araçları zaten 9 ay calısıyor zonguldakta s palaka sisteminde h... Devamı...
    20.09.2014
  • ben de 5664 den sorgulama yaptım. 2 aydır cep telefonu faturam çok yük... Devamı...
    18.09.2014
  • Torba yasa sonrasında Araç muayenesini zamanında yaptırmamış olanlar, ... Devamı...
    16.09.2014
  • slm ben 08,07,2014 de araç aldım nöter şatışı ile şimdi aldığım adamda... Devamı...
    12.09.2014
  • Aynı araç bendede var atiker takılı bir sorun olmadı 40000 km dir bin... Devamı...
    11.09.2014
  • Merhaba ben traktör aldım vize 2005 den bu yana yapılmamış bunun vizes... Devamı...
    07.09.2014
  • takometre takoraf kontrol cihazı aracun km sayacı bir önceki muayeneye... Devamı...
    04.09.2014
  • 9 mayıs 2014 günü aracıma sıralı sistem brc sistem montajı yapıldı 2 s... Devamı...
    21.08.2014
Reklam

Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.    Kayıp Parola?

Tüv Türk Şikayet
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Araç Muayene Şikayet
En altSayfa: 1
BAŞLIK: Tüv Türk Şikayet
Tüv Türk Şikayet 3 Yıl, 9 Ay önce Karma: 1
İnternet ortamına düşmüş Tüvtürk ile ilgili şikayetlerin paylaşılması için bu başlığı açıyorum. Aşağıda bir örnek;

TÜVTURK Aracım Ağır Kusurluymuş!
27.11.2010 tarihinde muayene için Esenyurt Muayene İstasyonu’na gittim. Karşımdaki asık suratlı görevliler, sanki dövercesine işlem yaptılar ve muayeneye girdim. Beklerken, görevli, “aracınızı alabilirsiniz.” dedi ve aracın muayeneden geçemediğini söyledi.

Ağır kusur olarak da, ses çıkarmayan, patlak olmayan, egzoz emisyon pulu olan egzozumun susturucusunda kurum olmasını gösterdiler! Bir de aracımın motor numarası okunmuyormuş. Peki şimdi soruyorum Sayın Yetkililer’e: 2 sene önce Tüvturk Şile Muayene İstasyonu’ndaki Muayene’den bu araba nasıl geçti, motor numarası göründü de, şimdi motor numarasını göremiyorsunuz?

Ben yetkili servise gidip, motor numarası almak için niçin ücret ödeyeyim? Sizlerden çok acil yanıt bekliyorum. Bu kadar özeni kendinize de göstermeniz dileğiyle. Bu arada, 2 yıl önce motor numaram, hafif kusursuz ve motor numarası okunarak muayeneden geçmiştir.)
escape
Gönderiler: 90
graphgraph
Şu an sitede değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Lütfen! Siz de üye olup ve mesaj yazarak Foruma katkıda bulunun.

Cvp:Tüv Türk Şikayet 3 Yıl, 9 Ay önce Karma: 1
Bir Diğeri;
TÜVTURK Esenyurt Muayene İstasyonu Motor Numarasını Göremiyor!

27.11.2010 tarihinde aracımın muayenesini yaptırmak üzere Tüvturk Esenyurt Muayene İstasyonu’na gittim. İlgili görevli muayene sonunda bana aracın motor numarasının okunmadığını ve yetkili servise gidip motor numaramı gösterir belgeyi kaşeleterek getirmemi istedi.

Birinci sorum şu; 2 sene önce Tuvtürk Şile Muayene İstasyonu’nda aracımı muayene ettirdiğimde neden motor numarası sormadılar ve hafif kusur olarak dahil yazılmadı? Eski muayene kağıdım şu anda elimde (hafif kusur olarak görünmüyor). Peki, Esenyurt’taki muayene memuru neden yetkili servise para verip motor numaramı getirmemi istiyor? Şile’deki okuyor da, Esenyurt’taki görmüyor mu? Neden ben yetkili servise gidip para verip motor numaramı öğreneceğim? İlk muayenede de okunmuş ve kusursuz olarak geçmiş.

İkinci olarak egzoz son susturucumun içinde kurum varmış. Ağır kusur verdi. Görevli memura egzozun ses problemi var mı diye sordum. Ama o egzoz pulunu alıp almadığımı (almıştım) sordu ve susturucunun içinde kurum olması ağır kusurdur vs. dedi.

Üçüncü olarak da; Esenyurt Muayene İstasyonu’na kayıt yaptırmaya gittiğimde, kayıt memuru çok sinirli davrandı. “Evrakları verin!” diye sert bir şekilde konuştu.

Son olarak da; ilgili müşteri hizmetlerini aradım, ama hala cevap gelmesini bekliyorum.
escape
graphgraph

TÜVTÜRK Randevuları İşe Yaramıyor!

TUVTURK Ankara İstanbul Yolu şubesinden 29.11.2010 tarihinde 16.00 saatine araç muayenesi için randevu aldım. Ancak 16.50 de işlemlere başlayabildim. Hizmet veren arkadaşlar hiç durmadan bütün özverileriyle çalışmalarına rağmen müşterilere zamanında cevap veremez haldeydiler. Randevuyu telefonla veren yetkililer, acaba çalışma koşullarında hiç haberleri yok mu? Veya müşterilerin parmak hesabıyla, sayısal çoğunluğuna mı bakıyorlar (duygusal nedenlerle!).

Vatandaşların telefonla randevu almasının bir cezası mı bu?

Yoksa özelleştirmenin, köleleştirme olduğu gerçeği mi?
escape
graphgraph

TÜVTÜRK Araç Muayenesi Hakkında Bilgilendirilmedim

23.11.2010 tarihinde aracımı muayene ettirdim. Arka cama sonradan film yapıştırıldığından muayene raporundan hafif kusurlu diye onaylandı. Trafik tescil belgesi yeniletmek için ilçe emniyet müdürlüğüne gittiğimde aracınızda film var kanun gereği trafiğe çıkması yasaktır filmin sökülüp tekrardan muayene olması gerektiğini söylediler, tüv türkü aradım bunun için tekrar muayene ücreti alacaklarını söylediler. Peki böyle bir kanun ve madde var bunu niye tüv türk onaylıyor, madem trafik kanunları için bu bir kusur niye hafif kusurludur diye söylüyor, bu sorundan dolayı ilk defa benim başıma gelen bir olay olduğunu düşünmüyor, çünkü İstanbul’da binlerce böyle araç var böyle bir aracı ilk muayene ettirende ben değilimdir.

Niye oraya gelen araçlar uyarılmıyor niye oradaki yetkili kişi aracın muayenesinde böyle bir sorun var diye uyarıda bulunmuyor? Böyle bir madde ve talimat bakanlık tarafından yürürlüğe sokulmuş ise niye orada çalışanlar bunu bilmiyor. Araç muayenesinin amacı trafiğe çıkması için uygunluk onayının verilmesidir, nasıl bir aracın freninde, farlarında, sinyallerinde bir sorun varsa aracın trafiğe çıkması kusurlu ise bu kusurunda tüv türk çalışanları tarafından bilinip kişilerin uyarılması gerekmez mi?

Bu durumu trafik tescil büroları dahi bilirken tüv türk çalışanlarının bu durumu bilmemeleri, bizleri de hem maddi hem manevi durumdan zarara uğratmaları, firmanın ve çalışanlarının sorumluluğunda olması gerekir.
escape
graphgraph

TÜVTURK Araç Muayene Randevumu Versin!

Aracımı muayene yaptırmak için Tüvturk’ü aradım. 23.11.2010 saat 10:05’te bana araç muayenelerinin dolu olduğunu bildirdiler ve araç muayene randevusu veremeyeceklerini söylediler. Muayene bir gün geçse araç, hemen trafik polisleri tarafından denetlendiği zaman bağlanıyor.
escape
graphgraph

Cvp:Tüv Türk Şikayet 3 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0
08-12 2010 tarihinde arac muanesinde 1998 KARTAL SLX 1.6 İE ARACIM KUSUR DİYE GÖSTERİLEN YERLERİ KUSURSUZ OLDUGU ANLASILMIŞTIR SABAH BIR TARTISMA YASANDI GUVENLIK ILE ARAC VIZE ALAMIYOR EKZOZ DEDİLER SERVİS HİC BİR SEY YOK DENILDI ARAC CURUK DEDILER HIC BİR SEY CIKMADI TOFAS SERVISSINDEN OK ALDIM VE MÜHENDİS İMZALI SIMDI BEN BU ARAC VİZE ALMASI İÇİN NE YAPMALIYIM VE İNSANCA DAVRANIS BEKLEYEN İNSANLAR PARASI İLE REZİL Mİ OLMALI EMİR EDER GİBİ KONUSMALAR BURASI İNGİLTERE KONSOLOSUMU YOKSA HOLLANDA MI VALLA MUDUR BİLE ARKADAS DİYE YAZMAK İSTEMEDİM AMA BİR CİNAYET CIKMADAN BU İŞE BİR AN ÖNCE ÖNLEM ALINIZ YOKSA BU İŞ COK KÖTÜ OLACAK O GÜVENLIGİ ORAYA KOYUP ADAM DİYE ÜZERİ NE O ELBISEYI GIDERENE SORUYORUM BİZ IT DEGILIZ ISLIKLA CAGRILACAK KONAKLI ANTALYA SUBENIZ
saadettin sevinc
Gönderiler: 1
graphgraph

Cvp:Tüv Türk Şikayet 1 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0
Sayın Rize TÜRKTÜV Yetkilisi,
TAKSİ lerin muayenelerinde ağır kusur olarak bilinen Taksimtre muayenesinde İstanbulda 18000 taksinin 12000 ninde Ankaranın tamamında büyük şehirlerin çoğunda Şöförler Odaları tarafından tavsiye hatta kullanılması mecbur tutulmuş TETAŞ marka gerek A-1 AYNALI gerekse 1453 torpidoya takılan modelllerimiz, elemanlarınızca geçerli bir taksimetre değildir diye kabul edilmemekte ve araçlardan söktürülüp ,Rizede başka bayi ve marka ismi verilerek oraya gönderilmektedir.
Müşterilerimizin kullandığı TETAŞ marka Taksimetreler Sanayi Bakanlığından Tip Onay belgeli helede Aynalı modelimiz CE belgesine sahip ülkemizde tek ve Avrupada satışı yapılan bir Taksimetredir.
Elemanlarınız ne hakla ,hangi bilgi ve belgeye dayanarak bunu yapmaktadırlar?
Mağdurlar mahkemeye müracat edip masraflarını talep edeceklerdir.
Göndedikleri araçlardan söktürüp taktırdıkları diğer bayi ile münasebebetleri nedir? TÜVTÜRK yetkilisinin bunu neden ve hatta ne amaçla yaptığını,işbu yazımı TÜVTÜRK Genel MÜdürlüğünüzede göndereceğimi ve yanıt beklediğimi arz ederim.
TETAŞ DOĞU KARADENİZ BÖLGE BAYİ/SERVİSİ Osman Yaşar Kulaç 04623256607 05366985171 Değirmendere Rize caddesi 72 Trabzon
TETAŞ TAKSİMETRE BÖLGE
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu an sitede değil
Son Düzenleme: 2013/04/15 09:08 Tarafından .Sebep: eksik harf

En üstSayfa: 1
Telif Hakkı © 2008 - 2014 Arac.Muayenesi.com . Tüm Hakları Saklıdır.
Araç Muayene ve araç sorgulama ile ilgili bilgiler bulunmaktdır.