Anasayfa FORUM

Son Yorumlar

• Adınıza kesilmiş bir trafik cezası varsa muayene olmassınız. Devamı...
    22.07.2014
  • Hayır her araca göre değişiyor. Ticari araçlar satın alındıktan 6 ay ... Devamı...
    22.07.2014
  • araç muaynesine girip aracımız kusurlu bulundu tekrar muayneye girme s... Devamı...
    22.07.2014
  • Arkadaşlar merhaba. ben bugun bır araç aldım. ama ailem memlekette kul... Devamı...
    20.07.2014
  • ARAÇ MUAYENESİ RANDEVULARI BAZEN YOĞUNLUK NEDENİYLE İSTEDİĞİNİZ GÜNE A... Devamı...
    19.07.2014
  • internetten anlayan biri olarak ..millete rezillik cektirmenin yolunu ... Devamı...
    14.07.2014
  • 2000 model 1.6 motor megan 1 arabam var lpg taktırmak istiyorum araba ... Devamı...
    13.07.2014
  • Merhaba, 2012 ekim ayinda sifir olarak aldigim arabama 11.07.2014 tari... Devamı...
    11.07.2014
Reklam

Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.    Kayıp Parola?
LPG li araçların muayene öncesi yapması gerekenler
En altSayfa: 1
BAŞLIK: GAZ SIZDIRMAZLIK RAPORU Gerekli mi?
GAZ SIZDIRMAZLIK RAPORU Gerekli mi? 2 Yıl, 6 Ay önce Karma: 1
aracım lpgli olduğu için tüvtürk araç muayene yaptırmadan önce hemen gaz sızdırmazlık raporu almaya gidiyodum.
Fakat artık 01.01.2012 itibariyle bu gerekli değilmiş diye duydum. Sadece yeni lpg montajı yaptıran araçlar gaz sızdırmazlık raporu alması gerekliymiş.
Rutin araç muayene yaptıracaklar araçlar için böyle bir zorunluluk yokmuş ama araç muayene esnasında gaz sızdırmazlığına bakacaklarmış gaz sızdırma var ise o zaman bakım yaptırıp tekrar kontrole (tüvtürk istasyonuna) gidilecekmiş.

Bütün bunlar doğru mu? Doğrusunu bilen arkadaşlar teyit ederse sevinirim. Boşu boşuna gaz sızdırmazlık raporu almayalım. 25 lirasında değilim ama işin telaşesi kötü....
forever09
Zaman varsa sonsuzluk vardır. Ya zaman yoksa.
Gönderiler: 40
graphgraph
Şu an sitede değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Lütfen! Siz de üye olup ve mesaj yazarak Foruma katkıda bulunun.
Tüvturk araç muayene çıktığından beri araç muayene işleminde hiç bir şey eskisi gibi değil.

Cvp:GAZ SIZDIRMAZLIK RAPORU Gerekli mi? 2 Yıl, 6 Ay önce Karma: 0
iyi akşamlar aynı konuda bende bilgi sahibi olmak istiyorum aracım lpgli ve muayenesi bitti gaz sızdırmazlık raporu illaki gereklimi acaba sanırım siz aracınızın muayenesini yaptınız eger gerekli degilse ugrasmak istemiyorum direkt muayenyi yaptırmak iyi olur cevabınızı bklıyorum teşk...
serkanizm61
Gönderiler: 1
graphgraph

Cvp:GAZ SIZDIRMAZLIK RAPORU Gerekli mi? 2 Yıl, 6 Ay önce Karma: 2
benim araştırıdğıma göre de forever arkadaşın dediği gibi ama yine de bi denk gelirse tüvtürk istasyonuna sorayım diyodum. serkanizm arkadaş sen muayeneyi yaptırırsan doğrusunu hayrına buraya yazda bizde uygulayandan öğrenmiş olalım
mert2009
Gönderiler: 44
graphgraph

Cvp:GAZ SIZDIRMAZLIK RAPORU Gerekli mi? 2 Yıl, 4 Ay önce Karma: 1
Gaz Sızdırmazlıkta son durum
Araca ilk defa lpg montajı yapılıyor ise
Sızdırmazlık Raporu Şart

Bizim araçlar gibi lpg ruhsata işlenmiş araçlar için sızdırmazlık raporu şart değil. ama araç muayenede hafif kusurlu olmayı göze alıyosan gaz sızdırmazlık raporu kaldırıldı.

Detaylar için
Sızdırmazlık Raporu Kalktımı
forever09
Zaman varsa sonsuzluk vardır. Ya zaman yoksa.
Gönderiler: 40
graphgraph
Tüvturk araç muayene çıktığından beri araç muayene işleminde hiç bir şey eskisi gibi değil.

En üstSayfa: 1
Telif Hakkı © 2008 - 2014 Arac.Muayenesi.com . Tüm Hakları Saklıdır.
Araç Muayene ve araç sorgulama ile ilgili bilgiler bulunmaktdır.