Anasayfa Bilgiler ve istasyonlar Muayene öncesi ve sonrası Tüvtürk Randevu Alma (Ücretsiz ve Daha Detaylı)

Son Yorumlar

 • bir randevu aldık muayeneyi boş verin istasyona yaklasamadik . rezalet... Devamı...
  05.05.2018
 • Abs ışığı yanıyor abs hatası veriyor vizeden gecermı Devamı...
  04.05.2018
 • Sağolasın kardeşim her şeyi anlatmıssın Devamı...
  04.05.2018
 • Arkadaşlar 03/04/2018 tarihinde aracıma lpg taktırdım ve ek1belgesi iç... Devamı...
  27.04.2018
 • Arkadaşlar benim şahin marka aracım var yeni lpg taktırdım bütün evrak... Devamı...
  23.04.2018
 • sayın yetkili İyi çalışmalar aracımda işaretli olarak 195/65/15 lastik... Devamı...
  17.04.2018
 • 1 mayısta muayene varmi Devamı...
  11.04.2018
 • bazı yollarda hız limitlerinin artması ve radar tuzaklarının azalması ... Devamı...
  02.04.2018
Reklam
PDF Yazdır e-Posta

TÜVTÜRK RANDEVU ALMA

Ücretsiz Online Tüvtürk Araç Muayene Randevu Nasıl Alınır? daha detaylı resimlerle anlatımı burada bulunmaktadır. Videolu örnek sesli anlatımlı tüvtürk randevu alma izlemek için linki tıklayınız.

Randevu Alınabilecek Tüvturk Araç Muayene istasyonlarını öğrenmek için Tıklayınız.

Aşağıdaki resimli anlatımlarla çabalarımız  tüm araç sahiplerinin internet üzerinden online tüvtürk araç muayene randevusu almak istiyorum taleplerine karşılık verebilmek amacıyladır. Ücretsiz randevu almak için aşağıdaki bilgileri okumaya devam ederek internetten veya tüvtürk resmi çağrı merkezini arayarak randevu alabilirsiniz.

Tüvtürk Araç Muayene Randevu Linki tıklandığında karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkmaktadır.

tüvtürk araç muayene randevu alma

Bu ekranda Plaka No girilir. Ruhsatta (Araç Tescil Belgesi) sağ alt köşede bulunan iki harf ve 6 rakamdan oluşan rakam doğru şekilde girilmelidir (ruhsat bulunmuyor ise ABSIS numarasının son 6 hanesi girilmelidir). Sonrasında randevu alınacak Şehir seçilir. DEVAM   butonu tıklanarak muayene randevu alma aşamalarına geçilir. Resimlerde de görüleceği gibi Tüvtürk Muayene için randevu alma sistemi aşama aşama bizleri yönelendirecektir. Tüvturk aşamalı işlemlerin yürütüldüğü Randevu Sayfası sistemini değişikliklere giderek basitleştirme çalışmalarında bulunmuştur.

Tüvtürk Randevu Aşama 1 - Araç Tipi Seçim (Otomatik Seçili)

Tüvtürk Randevu Alma Araç Tipi Seçimi

 

Araç tipleri (Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Kamyon, Otobüs, Çekici, Tanker, Yarı Römork, Römork, Motosiklet, Traktör) içinden seçim yapılmasına artık gerek kalmamaktadır. Aracımızın tipi otomatik olarak gösterilmektedir. (Hata olduğu düşünülüyor ise Trafik Tescil bürosundan düzeltme işlemi yaptırıldıktan sonra randevu işlemine geçilmelidir.) Uygun olarak karşımıza gelen araç tipi üzeri tıklanır. (Örneğimizde Otomobil seçilmiştir.) Araç butonuna basılarak sonraki aşamaya geçilir.

Tüvtürk Randevu Aşama 2 - Araç Muayene Türü (Periyodik ==> Genel Muayene)

tüvtürk araç muayene randevu genel muayene

Periyodik araç muayeneye ilk kez gidiliyor ise veya muayene tekrarı ise Hizmet Tipi Genel Muayene & Muayene Tekrarı seçilir. Periyodik muayene haricinde araçla ilgili tespit muayenesi yaptırılacak ise Tespit Muayenesi seçilir)

Tüvtürk Randevu Aşama 3 - Araç Borç Olmaması Gerekir

tüvtürk randevu borç olmaması

Bu ekranda yukarıda görüldüğü gibi araca ait ödenmemiş borç olup olmadığı bilgisi görünecektir. Randevu alınan gün itibariyle plakanıza ait vergi borcu, ödenmemiş trafik para cezası veya ogs kaçak geçiş cezası kaydı olup olmadığı bilgisine ulaşılır. Eğer borç var ise bu borcun muayeneye gelmeden önce ödenmesi gerekir. (Yeni sistem de plaka girildikten sonraki aşamada aracın borcu olup olmadığına dair bilgilendirme yapılmaktadır. Araç Borç Sorgulama otomatik olarak yapılmış olur.)

Tüvtürk Randevu Aşama 4 - Randevu Tarihi ve Son Muayene Geçerlilik Tarihi

tüvtürk randevusu tarihi

Aracınız için randevu almak istediğiniz tarihi takvimden seçiniz. Takvim üzerindeki oklar ile ay değişikliği yapılabilmektedir. 

(Tüvtürk istasyon saat doluluk durumuna göre istenirse bu tarih istasyon seçimi aşamasında yukarıdaki kısımda tarih olarak görünen kısım tıklanarak değiştirilebilmektedir).

tüvtürk randevu sistemi son geçerlilik tarihi

Aracınızın son muayene geçerlilik tarihini seçiniz. Ruhsatta yazan son muayene geçerlilik tarihine göre yazabilirsiniz. Bu bilgiye internetten erişmek için izleyeceğiniz yol için Araç Muayene Sorgulama sayfasından en son ne zaman muayene yaptırdığınızı sorgulayabilir.

Araç Muayene Periyodları sayfasından da araç muayene sürelerinizi öğrenebilirsiniz. Son muayene olduğunuz tarihe muayene ettirmeniz gereken süreyi ekleyerek de bulabilirsiniz. Bu tarih randevu tarihinizden önceki bir tarihe denk geliyor ise araç muayene gecikme cezasını sistem otomatik bir şekilde hesaplayıp araç muayene tutarının üzerine ekleyrek belirtmektedir.

Tüvtürk Randevu Aşama 5 - Randevu Alınacak İstasyon

 r07-arac-muayene-randevu-istasyon-secimi

İlk aşamada seçilen il merkezine göre istasyonlar sıralanmaktadır. İstanbul ili seçilmiş ise İstanbul araç muayene istasyonları listelenir ve Esenyurt seçilebilirdi. Örneğimizde Ankara seçildiğinden Ankara araç muayene istasyonları sıralanmış ve İstanbul Yolu istasyonu seçilmiştir.

Tüvtürk Randevu Aşama 6 - Randevu Alınacak Saat

r08-ogleden-once-ogleden-sonra

 Hangi saate randevu alınacak seçebilmek için öğleden önce veya öğleden sonra seçimleri yapıldığında öğleden önceki veya öğleden sonraki boş saat otomatik olarak gösterilir. Otomatik saat yerine tüm boş saatlerin görülebilmesi için tüm Saatlere Bak butonu tıklanabilir. 

araç muayene randevu saati

Seçilebilir olanlardan İstediğimiz saati seçeriz.

Tüvtürk Randevu Aşama 7 - Randevu Alan Kişi veya İlgili Kişi

tüvtürk randevu alan kişi

Aracın muayene randevu işlemleri ile ilgili olarak iletişime geçilecek kişini Adı - Soyadı bilgileri ile Telefon - E-posta bilgilerini gireceğiniz aşamadır.

SMS veya E-posta için onay kısmı reklam, tanıtım ve bilgilendirme için onay verilip verilmemesi ile ilgilidir. Randevu almak için tıklanma zorunluluğu bulunmamaktadır. RANDEVUYU ONAYLA butonu tıklanarak internetten online randevu alma süreci tamamlanmış olup aşağıdaki bilgi ekranı gelir.

internetten online araç muayene randevu alındı

 

Bu ekranda tüvtürk araç muayene randevu alma süreci ile ilgili olarak tüm bilgiler ekrana dökülür. Buradaki bilgilerde değişiklik isteniyor ise GÜNCELLE butonuna basılır. Şu aşamda ödemelerin sadece nakit olarak yapılabildiğini hatırlatmak isteriz.

Tüvtürk Araç Muayene Randevusu aldığınız saat aralığından en geç 15 dakika öncesinde Randevu alınan Tüvtürk Araç Muayene istasyonunda olunması iyi olacaktır. Sıra numarası almak için yukarıda belirtilen saatin geçirilmesi halinde randevu iptal edilecektirAraç Muayene Randevu saatinden önce istasyona gelindiğinde, tüvtürk araç muayene istasyon resepsiyon alanındaki sıra cihazından ya da Müşteri Kabul Görevlisi'nden araç plakası ile sıra numarası alınmalı ve bu numara sıra ekranlarından ya da Müşteri Kabul Görevlileri'nden takip edilmelidir.

Tüvtürk Randevu - Araç Muayene Randevu için Unutulmaması Gerekenler

 • Bir plaka için alınan randevu başka bir plaka ile değiştirilememektedir.

Tüvtürk Araç Muayene Gerekli Belgeler için Linki tıklayınız.

Diğer bilgiler için Tüvtürk Araç Muayenesi Nasıl Yapılır? bölümünde detaylı bir şekilde anlatılmadır.

Yukarıda bulunan detaylı resimli anlatım ücretsiz online Tüvtürk randevu alımında yardımcı olunmak amacıyla hazırlanmıştır. Kullanımından sadece kullanıcıları sorumludur.  Tüvtürk her türlü konuda gerekli gördüğü her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir. Burada anlatılan hususlar dışında karşınıza çıkan hususları yorum bölümünde belirtebilirsiniz. Tüvtürk Genel Müdürlüğü tarafından youtube üzerinden yüklenen videoların çoğuna ilgili sayfalarımızdan da ulaşabilirsiniz.

Tüvtürk Araç Muayene Randevu Değiştirme ve İptal işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenme için linki tıklayınız.

Tüvtürk Randevu ile ilgi genel bilgiler için tıklayınız.

Yukarıdaki anlatımda anlaşılmayan hususlarla ilgili olarak aşağıda yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Resmi web sitesi üzerinden ücretsiz randevu alamayanlar güvenilir firmalar aracılığı ile randevu alma hizmeti alabilmektedir. ( Web sitesi kullanım koşullarına uymayan -hakaret vb...- hususlar içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. İlginize teşekkür ederiz.)

Son Güncelleme: Pazartesi, 02 Nisan 2018 09:42
 
Telif Hakkı © 2008 - 2018 Arac.Muayenesi.com . Tüm Hakları Saklıdır.
Araç Muayene ve araç sorgulama ile ilgili bilgiler bulunmaktdır.