Anasayfa Bilgiler ve istasyonlar Muayene öncesi ve sonrası Tüvtürk Randevu Alma (Ücretsiz ve Daha Detaylı)

Son Yorumlar

 • arkadaşlar ben cok buyuk bı hata yaptım benım aracım trafıkten men edı... Devamı...
  30.08.2015
 • slm. peugeot partner kamyonet. 2003 model. yanlar cam... muayenesi her... Devamı...
  25.08.2015
 • Merhaba alanya sanayi sitesinde cuma cumartesi günleri motobisiklet mu... Devamı...
  20.08.2015
 • bursada taşıt sayı haber türk gazetesine web sitesinde Bursa'da trafiğ... Devamı...
  12.08.2015
 • Eylül ayının ilk günlerinde otomobilimin TÜV TÜRK'te muayenesi yapılac... Devamı...
  10.08.2015
 • aracım başkası adına. araç sahibine ait herhangi bir belge gerekir mi ... Devamı...
  06.08.2015
 • Aracima lpg taktirmak istiyorum önerebilecrgini z marka ne olabilir ? ... Devamı...
  05.08.2015
 • randevu alınmıyo artık 1 hafta nce aldım şimdi alınmıyo Devamı...
  21.07.2015
Reklam
PDF Yazdır e-Posta

TÜVTÜRK RANDEVU ALMA

Ücretsiz Online Tüvtürk Araç Muayene Randevu Nasıl Alınır? daha detaylı resimlerle anlatımı burada bulunmaktadır. Videolu örnek sesli anlatımlı tüvtürk randevu alma izlemek için linki tıklayınız.

Randevu Alınabilecek Tüvturk Araç Muayene istasyonlarını öğrenmek için Tıklayınız.

Aşağıdaki resimli anlatımlarla çabalarımız  tüm araç sahiplerinin internet üzerinden online tüvtürk araç muayene randevusu almak istiyorum taleplerine karşılık verebilmek amacıyladır. Ücretsiz randevu almak için aşağıdaki bilgileri okumaya devam ederek internetten veya tüvtürk resmi çağrı merkezini arayarak randevu alabilirsiniz.

Tüvtürk Araç Muayene Randevu Linki tıklandığında karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkmaktadır.

tuvturk-arac-muayene-randevu-alma-2013-1

Bu ekranda Randevu Al butonu tıklanarak muayene randevu alma aşamalarına geçilir.Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Tüvtürk Muayene sistemi ön bilgilendirme ekranında bazı uyarı ve hatırlatmalarda bulunur. Tüvturk tek sayfa üzerinden işlemlerin yürütüldüğü Randevu Sayfası sistemini değiştirerek tekrar aşamalı sisteme geri dönüş yapmış bulunmaktadır.

Tüvtürk Randevu Aşama 1 - Araç Bilgileri

tüvtürk randevu

Bu ekranda yukarıda görüldüğü gibi Plaka No girilir. (Yeni sistem de plaka girildikten sonra hemen altında aracın borcu olup olmadığına dair bilgilendirme yapılmaktadır. Araç Borç Sorgulama otomatik olarak yapılmış olur.)

Trafik Belgemizde yer alan Tescil No veya Geçici Trafik Belgesi var ise Absis No girilir. Bu numaraların Plaka No ile eşleşmesi önemlidir. Bu eşleşme olmadan tüvtürk internet sistemi üzerinden randevu alınması mümkün olamayacaktır.

Araç tipleri (Omotobil, Minübüs, Kamyonet, Kamyon, Otobüs, Çekici, Tanker, Yarı Römork, Römork, Motorsiklet, Traktör) içinden seçim yapılır. Örneğimizde Otomobil seçilmiştir. Devam Butonuna basılarak sonraki aşamaya geçilir.

Tüvtürk Randevu Aşama 2 - Randevu Bilgileri

tüvtürk randevu alma

Periyodik araç muayeneye ilk kez gidiliyor ise Hizmet Tipi Genel Muayene seçilir. (Tüvtürk muayene tekrarı durumunda yani ilk seferinde araç muayeneden aracınız geçmedi ise Genel Muayene tekrarı seçilir)  Son Muayene Geçerlilik Tarihinizi giriniz. (Son muayene geçerlilik tarihi ruhsatınızda yazmaktadır. Bu bilgiye internetten erişmek için izleyeceğiniz yol için Araç Muayene Sogrulama sayfasından en son ne zaman muayene yaptırdığınızı sorgulayabilir. Araç Muayene Periyodları sayfasından da araç muayene sürelerinizi öğrenebilirsiniz. Son muayene yaptırdığınız tarihin üzerine araç muayene periyod süresini ekler iseniz Son Muayene Geçerlilik tarihinizi bulabilirsiniz.) Araç için istenilen araç muayene randevu tarihini seçmek için sağdaki takvim butonundan faydalanılır. Buradan istenilen randevu tarihi işaretlenir. (Tüvtürk istasyon saat doluluk durumuna göre istenirse bu tarih istasyon seçimi aşamasında değiştirilebilmektedir). Bu sayfada aynı zamanda girdiğiniz bilgiler doğrultusunda araç muayene ücreti olarak ne kadar ödeyeceğiniz de bulunmaktadır. Ödemelerin sadece nakit olarak yapılabileceği de hatırlatılmaktadır. Devam butonuna basılarak 3. aşamaya geçilir.

Tüvtürk Randevu Aşama 3 - İstasyon ve Saat Bilgileri

tüvturk araç muayene randevu

Açılan kutu içinden randevu alınacak şehir seçimi sonrasında istenilen istasyon ve saatinin seçilebileceği yukarıdaki ekrana benzer bir ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranda Yeşil Saat  olarak görünen bölümler müsait olan zaman dilimlerini çarpı olarak görünen bölümler müsait olmayan zaman dilimlerini göstermektedir. Örnekte Ankara ilinden Gölbaşı istasyonunda saat 12:00 olarak randevu alınmıştır. (Siz İstanbul Esenyurt için randevu alacaksanız önce İstanbul'u seçecek sonra Esenyurt hizasındaki bir müsait saati seçeceksiniz) Seçim sonrası Devam butonuna basılır.

Tüvtürk Randevu Aşama 4 - Ruhsat Bilgileri

tüvtürk randevusu

Ruhsat Bilgilerinin girişi öncesinde bir hatırlatma ekranı karşımıza gelir. (Burada önemli husus randevu saatiniz başladıktan 15 dak içinde sıra numarası almanız gerektiğidir.) Bu bilgilerin okunması sonrasında Tamam butonuna basılır.

tüvtürk randevu sistemi

Aracınızdaki Lpg, Tadilat, Muayene Onay Yeri, Egzoz emisyon ölçüm durumu, Ruhsat ve aracı kim muayeneye götürecek seçimleri yapılır. Tüvtürk randevu sistemi araç sahibini yönlendirerek gerekli uyarıları yapmaktadır. Seçimlerin tamamlanması sonrası Devam butonuna basılır.

Tüvtürk Randevu Aşama 5 - Kişisel Bilgiler

araç muayene randevu

Adı Soyadı, Cep Telefonu ve e-posta adresi gibi kişisel bilgilerin girilmesi sonrasında Devam butonuna basılması ile araç muayene randevu alma işleminin son kısmına gelinir. Bu ekranda soldaki kutucuk işaretlendiğinde Onay butonu sağda belirecektir. Ayrıca bu ekranda onay vermeden önce son hatırlatma bilgileri yeralmakatadır.

Tüvtürk Araç Muayene Randevusu aldığınız saat aralığından en geç 15 dakika öncesinde Randevu alınan Tüvtürk Araç Muayene istasyonunda olunması iyi olacaktır. Sıra numarası almak için yukarıda belirtilen saatin geçirilmesi halinde randevu iptal edilecektirAraç Muayene Randevu saatinden önce istasyona gelindiğinde, tüvtürk araç muayene istasyon resepsiyon alanındaki sıra cihazından ya da Müşteri Kabul Görevlisi'nden araç plakası ile sıra numarası alınmalı ve bu numara sıra ekranlarından ya da Müşteri Kabul Görevlileri'nden takip edilmelidir.

Tüvtürk Randevu - Araç Muayene Randevu için Unutulmaması Gerekenler

 • Bir plaka için alınan randevu başka bir plaka ile değiştirilememektedir.

Tüvtürk Araç Muayene Gerekli Belgeler için Linki tıklayınız.

Diğer bilgiler için Tüvtürk Araç Muayenesi Nasıl Yapılır? bölümünde detaylı bir şekilde anlatılmadır.

Yukarıda bulunan detaylı resimli anlatım ücretsiz online Tüvtürk randevu alımında yardımcı olunmak amacıyla hazırlanmıştır. Kullanımından sadece kullanıcıları sorumludur.  Tüvtürk her türlü konuda gerekli gördüğü her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir. Burada anlatılan hususlar dışında karşınıza çıkan hususları yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

Tüvtürk Araç Muayene Randevu Değiştirme ve İptal işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenme için linki tıklayınız.

Tüvtürk Randevu ile ilgi genel bilgiler için tıklayınız.

Yukarıdaki anlatımda anlaşılmayan hususlarla ilgili olarak aşağıda yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Resmi web sitesi üzerinden ücretsiz randevu alamayanlar güvenilir firmalar aracılığı ile randevu alma hizmeti alabilmektedir. ( Web sitesi kullanım koşullarına uymayan -hakaret vb...- hususlar içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. İlginize teşekkür ederiz.)

Son Güncelleme: Salı, 04 Ağustos 2015 12:27
 
Telif Hakkı © 2008 - 2015 Arac.Muayenesi.com . Tüm Hakları Saklıdır.
Araç Muayene ve araç sorgulama ile ilgili bilgiler bulunmaktdır.