Anasayfa Araç Sorgulama Trafik Sorgulama İspark Borç Sorgulama ve Ödeme

Son Yorumlar

 • Selam ben aracımın motor yapımı çok yüksek olduğundan aracına hurdalik... Devamı...
  23.01.2018
 • Arabamın tavan lambası yanmıyor muayenede sorun olurmu ? Devamı...
  16.01.2018
 • Arastiriyorum ama bulamadim.sorunum su. 3 gun sonra muayneye girecegim... Devamı...
  15.01.2018
 • bu cezalar yakalanınca yoksa muayeneye gidince değil benim bildiğim Devamı...
  07.01.2018
 • Egzoz Emisyon ölçümünü süresinde yaptırmamanın cezası 1.206 TL 2018 iç... Devamı...
  05.01.2018
 • Aracin vergi borcu etkilermi muanede Devamı...
  04.01.2018
 • Aracımın muayenesi Aralık ayı içinde olmaktadır.Muayene saatleri namaz... Devamı...
  18.12.2017
 • Genel muayene ili ilgili randevu almam lazımdı genel muayene tekrarı i... Devamı...
  17.12.2017
Reklam
PDF Yazdır e-Posta

İSPARK BORÇ SORGULAMA

ispark borç sorgulamaİspark İstanbul otopark alanlarında araçların park etmiş olup olmadıklarını öğrenme, ispark borç sorgulama ve ispark borç ödeme işlemininin nasıl yapıldığının resimli anlatımı burada bulunmaktadır.

İspark Borç Sorgulama linki tıklandığında karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkmaktadır. Ekran renklerinde zaman içersinde değişiklikler olabilmektedir.

ispark-borc-sorgulama

Plaka ve Güvenlik Kodu (sağda kırmızı çizgili kutucuk içindeki sayılar güvenlik kodu yazan yere girilir) girilerek Sorgula butonuna basılır.

Eğer araca kayıtlı bir otopark park ücreti yok ise aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza gelecektir.

ispark borcu öğrenme

İspark Park Ücreti Borcu Ödeme

Ödeme Şekilleri ve Yerleri:

Kredi Kartı ile : İnternet sistemi üzerinden kredi kartı ile

Banka Hesabına : DENİZBANK IBAN : TR35 0013 4000 0020 4396 6000 42

İspark Park Görevlilerine : 50 TL'ye kadar olan park ücreti borçları ispark görevlilerine el terminali vasıtası ile ödenebilmektedir.

 

İspark Otoparkları : Karaköy Katlı Otoparkı – Balmumcu Katlı Otoparkı – Gedikpaşa Katlı Otoparkı – Zeytinburnu Katlı Otoparkı – Bayrampaşa Hal - Kadıköy İDO Otoparkı – Bostancı İDO Otoparkı - Ümraniye Katlı Otoparkı - Kozyatağı Hal

İndirim 31-10-2009 Tarihinden Önceki Parklanmalarınızda uygulanmaktadır. Lütfen ödeme yaparken adınızı soyadınızı ve aracınızın plakasını yazmayı unutmayınız.

Fatura bilgilerinizi Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine bildiriniz.

Ayrıntılı Bilgi İçin : Beyaz Masa : +90 (212) 274 20 20 - www.ispark.com.tr - Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

İspark Bilgilendirme Duyurusu Aşağıdadır.

"Saygıdeğer Araç Sahibi ve Sürücüsü; İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İSPARK A.Ş., 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 7. maddesinin (f) bendi ve yine aynı kanunun 26. maddesi hükmüne istinaden, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile İstanbul genelindeki Büyükşehir Belediyesi’nin hüküm ve tasarrufu altında bulunan otoparkları işletmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kendisine teslim edilen otopark alanlarında eğitimli otopark personelleri aracılığıyla otopark hizmeti sunan İSPARK, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıtası ve İstanbul Emniyet Teşkilatı ile koordineli bir şekilde hareket ederek, siz değerli İstanbulluları sürekli rahatsız eden niteliksiz işletmecileri (Değnekçi) otopark alanlarından arındırmıştır. Otoparkların işletilmesiyle elde edilen gelirler, geçmiştekinin aksine, tamamen kayıt altına alınarak, hem Devletimize hem de Belediyeye gerekli vergi ve kamu paylarının aktarılması suretiyle otopark ücretlerinin Kamusal dönüşümleri sağlanmaktadır.

Bilindiği gibi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanununun 23. maddesinin (f) bendi hükmü uyarınca “Büyükşehir Belediyesi Gelirleri” arasında sayılan otopark gelirleri, otoparklarımızı kullanan siz değerli araç sahiplerinden/sürücülerinden otopark görevlilerince tahsil edilmekte ve yukarıda zikredilen Meclis Kararı gereği otopark gelirimizin belirli bir oranı doğrudan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne aktarılmakta, yine aynı madde gereği Büyükşehir Belediyesi de kendisine ödenen otopark bedelinin belirli bir oranını İlçe Belediyelerine aktarmaktadır. Bununla birlikte, siz değerli sürücülerden tahsil edilen her bir park ücreti için Devletimize KDV, Kurumlar Vergisi, Personel Stopajı ve Sigorta Primi ödenerek kamusal dönüşüm sağlanmakta; istihdam edilen personelimizin maaş ve diğer sosyal hakları karşılanarak soysal fayda sağlanmaktadır. Aynı şekilde kurumumuz yine siz değerli araç sürücülerinden tahsil ettiği otopark gelirleri ile zemin altı ve katlı otopark yapım faaliyetlerini finanse etmektedir.

Kurumumuz yukarıda zikredilen mevzuat ve diğer açıklamaların yasal bir gereği olarak, otopark ücretlerinin tahsil edilmesi hususunda gerekli dikkat ve titizliği göstermekte, otopark görevlileri aracılığıyla otopark ücretlerini tahsil etmeye gayret göstermektedir. Otopark ücretlerinin tahsil edilememesi Şirketimizin gelirlerini azaltmakta, bununla bağlantılı olarak da Kanun ve Meclis Kararı gereği İstanbul Büyükşehir Belediyesine ödediğimiz bedelin azalmasına, bu durumda dolayısıyla kamunun zarara uğratılmasına neden olmaktadır.

Kurumumuz kamunun zarara uğramaması adına, otopark personellerindeki çok amaçlı EL TERMİNALLERİ vasıtasıyla, otoparklarımızı kullanan araçların park etme bilgilerini (tarih, saat ve ücret bazında) anlık olarak kayıt altına almakta, dolayısıyla hangi aracın hangi tarihler arasında hangi otoparkımızı ne kadar süre ile kullandığı ve park ücreti ödeyip ödemediğini tespit etmektedir.

Kurumumuz teknolojik araçlarla yapmış olduğu tespitlerin bir gereği olarak, park ücreti ödemeyen araç sahipleri hakkında yasal takip başlatacaktır. Bu durumda ilgililer, otopark ücretine ek olarak icra masrafları, faiz ve icra vekâlet ücreti ödemek zorunda kalacaktır.

Otoparklarımızı kullanan siz değerli araç sahiplerinin / sürücülerinin icra takibi ile karşılaşmaması için, otopark ücretlerini düzenli olarak ödemenizi, bundan önceki dönemlere ait ödenmeyen park ücretlerinin bulunması halinde aşağıda yazılı iletişim noktaları ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. Ödeme noktalarına başvurmanız halinde, kurumumuzun size sunduğu ödeme kolaylıklarından yararlanabilirsiniz.

Bilgilerinize saygıyla sunulur. "

Anahtar ifadeler: ispark, borç, sorgulama, ödeme, öğrenme

 
Telif Hakkı © 2008 - 2018 Arac.Muayenesi.com . Tüm Hakları Saklıdır.
Araç Muayene ve araç sorgulama ile ilgili bilgiler bulunmaktdır.